W dniu 07.04.2022 gościliśmy w naszej bibliotece grupę „Rybki”Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej. Tematem naszego spotkania były zbliżające się Święta Wielkanocne. Najpierw dzieci miały zadanie znaleźć pisanki poukrywane przez wielkanocnego zajączka. Następnie przeczytaliśmy książeczkę „O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach” Urszuli Kozłowskiej. Dzieci chętnie liczyły zwierzątka na ilustracjach. Następnie wspólnie stworzyliśmy „koszyczek wielkanocny” – trzeba było być uważnym, bo niektóre obrazki do niego nie pasowały. Potem przyszedł czas na prawdziwy wyścig z jajkiem – przedszkolaki ćwiczyły m.in. koordynację ruchową, a także gorąco dopingowały kolegów i koleżanki. Znalazł się również czas na zabawę i oglądanie książeczek.

„Rybki” zrobiły również Pani Bibliotekarce niezwykle miłą niespodziankę – wspólnie zatańczyły do piosenki „Poszło dziewczę po ziele”. Dziękujemy serdecznie małym artystom:)

Na koniec dzieci otrzymały zakładki promujące akcję „Mała książka – wielki człowiek”.