25.03.2022 obchodziliśmy Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej Biblioteki klasę V b (SP Szlichtyngowa) wraz z wychowawczynią p. Anetą Medyńską. Uczniowie podzielili się na trzy grupy, których przedstawiciele czytali wybrane fragmenty książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Należało słuchać bardzo uważnie (opłacało się także robić notatki w trakcie), ponieważ do każdej części tekstu pani bibliotekarka przygotowała quiz. Grupa sama decydowała, jaki stopień trudności pytań wybiera – czy opłaca się zaryzykować, czy może wziąć łatwiejsze pytanie. Nie raz uczestnicy zaimponowali nam zapamiętaniem nawet drobnych szczegółów. Rywalizacja była zacięta, ale wygrała dziewczęca grupa „Hobbitki”. Zwyciężczynie dostały pamiątkowe dyplomiki, a wszyscy uczniowie otrzymali tematyczne zakładki oraz wykreślanki z imionami krasnoludów z „Hobbita”. Ponadto na ręce wychowawczyni został wręczony dyplom dla całej klasy.