Drugie spotkanie z podróżnikiem w tym roku za nami! Naszym Gościem była Stasia Budzisz, która przez 5 lat mieszkała w Gruzji, a także nie raz podróżowała tam w celach zawodowych. Podróżniczka-dziennikarka w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła nam Kaukaz i Gruzję. Dowiedzieliśmy się jak wygląda tamtejsze życie religijne, gdzie wiara chrześcijańska czy islam mieszają się z rdzennymi wierzeniami. Nasza prelegentka opowiedziała m.in. jak wygląda gruzińska stypa, dlaczego w oktawę Wszystkich Świętych chodzi się środkiem drogi i czym różnią się tamtejsze cmentarze od naszych. Udowodniła nam jednak, że istnieje wiele punktów wspólnych między gruzińskimi a polskimi wierzeniami ludowymi. Pani Budzisz zdradziła nam również sekret gruzińskiej gościnności.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty