Dnia 10.03.2022 gościliśmy grupę przedszkolaków „Smerfy” na naszej comiesięcznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Z okazji zbliżającego się nadejścia wiosny tematem dzisiejszego  spotkania były cztery pory roku. Najpierw dzieci szukały poukrywanych w bibliotece obrazków z symbolami wiosny, lata jesieni i zimy. Znalezione rysunki musiały ułożyć na odpowiedniej chuście, których kolor kojarzył się z daną porą roku. Potem w niewielkich grupkach przedszkolaki ułożyły tematyczne puzzle. Głównym „bohaterem” naszego spotkania był picturebook pt. „Drzewo” z ilustracjami Britty Teckentrup i tekstem Patricii Hegarty. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały, jak zmienia się przyroda w ciągu roku. Po lekturze zagraliśmy w „prawda-fałsz”. Pani Bibliotekarka czytała zdania dotyczące pór roku, a dzieci odgadywały, które są prawdziwe, a które nie – do pokazywania służyły paski z bibuły: zielone (prawda) i czerwone (fałsz). Potem podczas piosenki „Kwiatki-bratki” Pani Bibliotekarka zmieniła się w ogrodniczkę, a nasi mali Goście w nasionka. Na koniec został jeszcze czas na zabawę i oglądanie książeczek; dzieci też zainteresowały się dostępnymi w oddziale grami planszowymi.