Dnia 17.02.2022 w formie online odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z podróżnikiem. Tym razem mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji pana Marcina Jakuba Korzonka. Nasz Gość przedstawił jak wyglądała jego wyprawa rowerowa po terenie Chile, w tym po pustyni Atacama – jednym z najsuchszych miejsc na świecie, gdzie wzniesienia sięgają nawet do 4900 m n.p.m. Pokaz ubogacony został licznymi zdjęciami oraz krótkimi filmikami z tej samotnej podróży.

Pan Marcin szczerze opowiedział o  swoich wzlotach i upadkach podczas wyprawy – cudownych momentach, w których odkrywał „cuda pustyni” często niedostępne dla zwykłych turystów oraz tych trudnych przeżyciach, np. pobycie w szpitalu czy poparzeniach słonecznych.

Była to opowieść nie tylko o podróżach, ale również o wytrwałości, pokonywaniu przeciwności losu oraz własnych słabości.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty