Na zaproszenie Dyrektor Gminnej Biblioteki w Niechlowie nasza bibliotekarka, pani Alicja Markiewicz, przeprowadziła w tejże instytucji warsztaty pt. ”Eksperymenty” dla dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym. Zajęcia odbyły się w ramach ferii zimowych.  Wraz z uczestnikami pani Alicja badała napięcie powierzchniowe przy użyciu mleka, kredy i pieprzu. Następnie dzieci sprawdziły co to jest ”ciecz nienewtonowa”.  Uczestnicy zabawy wysłuchali ciekawych informacji na temat wulkanów – m.in. czym są, jak powstają i gdzie się znajdują. W dalszej części zajęć zostało przeprowadzone doświadczenie pt. ”lampa lawa”, by zobaczyć jak pracuje lawa pod ziemią zanim dojdzie do wybuchu. Oczywiście nie zabrakło też wybuchającego wulkanu – doświadczenia, którego dzieci najbardziej oczekiwały. Na koniec zajęć zostało zadane pytanie „ Czy można nadmuchać balon bez użycia płuc?”. Okazało się, że można. Dzieci świetnie się bawiły, ponieważ każde z nich mogło wziąć udział w „Eksperymentach” przygotowanych przez panią Alę. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy międzybibliotecznej.