Dnia 17.11.2021 w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej zaprosiliśmy dzieci z grupy „Smerfy” z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej. Tematem dzisiejszego spotkania, była książka Agnieszki Ginko pt. „Bajki z dżungli i oceanu” – zawiera ona kilka krótkich opowiadań, których bohaterami są różne zwierzęta. Zadaniem dzieci było zgadnąć, o jakim stworzeniu będzie dzisiejsza historia. W tym celu zagraliśmy w grę „Zgadnij, kto to” – przedszkolaki zadawały różne pytania, które naprowadziły je na ślad rozwiązania zagadki – słonia! Dzieci z uwagą wysłuchały opowiastki o niezdarnym słoniku Deptaku i jego koleżance słonicy Felce. Następnie, przy wtórze piosenki o czterech, zielonych słoniach wybraliśmy się na zwiedzanie biblioteki. Nasza „wędrówka” zaprowadziła nas do działu z literaturą dziecięcą, gdzie przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały książeczki. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał kolorowankę – oczywiście ze słonikami!