Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej WRACA po wakacyjnej przerwie do realizacji cyklu „Spotkań z podróżnikami” w formie STACJONARNEJ!!!

Zapraszamy Państwa na spotkanie w ramach cyklu „Spotkań z podróżnikami”,  organizowanego przy współpracy ze Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty. Dnia 02.09.2021 o godzinie 17.00 rozpoczniemy kolejną podróż. Tym razem naszym gościem będzie MONIKA WITKOWSKApodróżniczka, która  odwiedziła około 180 krajów, miłośniczka gór i zapalona żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie). Na co dzień – dziennikarka oraz pilotka wypraw i przewodniczka trekkingów wysokogórskich.  Autorka m.in. takich książek, jak: „Horn na trawersie. Opowieści nie tylko żeglarskie”, „Lhotse. Lodowa siostra Everestu” czy „Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika”.  Swoją przygodę z górami zaczynała od gór Polski, potem przyszła pora na Alpy i wreszcie – wyższe góry (włącznie z Mount Everestem).

Grono polskich zdobywców Korony Ziemi to aktualnie 21 osób. W trakcie pokazu Monika Witkowska, która dołączyła do tej ekipy w 2015 roku wyjaśni nam, dlaczego jedni w ramach Korony Ziemi zaliczają 7 szczytów, a inni 9, zdradzi, która góra Korony Ziemi była dla niej najtrudniejsza, a którą polubiła najbardziej, opowie też, gdzie omal nie straciła życia. Oczywiście nie zabraknie też szczegółów ze zdobywania budzącego najwięcej emocji himalajskiego kolosa, czyli Mount Everestu.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Inicjatywa dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIU KULTURALNYM ORGANIZOWANYM PRZEZ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ MIASTA I GMINY SZLICHTYNGOWA

Źródło: http://tworczehoryzonty.pl/cat/podroze/szlichtyngowa/