22.07.2021 już po raz czwarty podróżowaliśmy w ramach naszych wakacyjnych zajęć. Po egzotycznych Hawajach przenieśliśmy się na drugi koniec świata do dalekich Chin. Dzieci poznały różnice między Polską a Chinami, zobaczyły jak po chińsku wyglądają słowa „mama”, „tata”, „pies” i „kot”, próbowały również chwytać rzeczy pałeczkami, co okazało się niełatwą sztuką. Następnie przedszkolaki wykonały chińskie nakrycia głowy z papierowych talerzyków. Na koniec tradycyjnie nie zabrakło ruchu – tym razem wykonaliśmy taniec z elementami kung-fu.

Zajęcia „Podróże z Biblioteką” organizowane są przez Bibliotekę Publiczną Miasta i gminy w Szlichtyngowej dla dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej.