Dnia 08.07.2021 po raz drugi podczas tegorocznych wakacji spotkaliśmy się z dziećmi z Samorządowego Przedszkola im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej.  Tym razem w ramach zajęć „Podróże z Biblioteką” organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej, przenieśliśmy się palcem po mapie do pięknych i słonecznych Włoch. Dzieci przekonały się, że Italia ma kształt buta, dowiedziały się jakie kolory znajdziemy na włoskiej fladze oraz że kraj ten jest z trzech stron otoczony morzami. Następnie wszyscy wpadliśmy w makaronowy szał! Dzieci zobaczyły, że narodowe danie Włochów może mieć przeróżne kształty od nitek, przez muszelki i kokardki, aż do gwiazdek. Potem dzieci łowiły makaronowe „rybki” za pomocą słomek, a potem swoje zdobycze ozdobiły wieloma kolorami. Z tych barwnych makaronów zrobiliśmy naszyjniki. A to wszystko przy akompaniamencie znanych włoskich piosenek. Na koniec zatańczyliśmy do przeboju „Na morza dnie” z filmu „Mała Syrenka”, ale w wersji włoskojęzycznej, czyli „In fondo al mar”.