W dniu 1.07.2021 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej rozpoczęła wakacyjne zajęcia pt. „Podróże z Biblioteką” , organizowane dla dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej. Pierwszym przystankiem na naszej wakacyjnej trasie była Polska. Z okazji przypadającego „Dnia Owoców”,  zajęcia poświęciliśmy właśnie tym zdrowym pysznościom. Dzieci świetnie rozpoznawały owoce, dzieliły je na te, które rosną w Polsce i te, które są sprowadzane do naszego kraju. Rozmawialiśmy również m.in. o tym, czy wolno jeść maliny prosto z krzaka, czy w Polsce rosną arbuzy oraz czy leśne owoce są jadalne. Uczestnicy z uwagą wysłuchali również wierszyka Marii Czerkawskiej pt. „Kto powie?”. Następnie przedszkolaki otrzymały papierowe talerzyki, na których za pomocą kredek, pisaków i wyobraźni wyczarowały piękne i niezwykle kolorowe truskawki, banany, winogrona, wiśnie, gruszki i wiele innych. Nie zabrakło również ruchu – na zakończenie zatańczyliśmy wspólnie do owocowej piosenki.