Z wielką radością informujemy o współpracy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej z PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze. Dzięki wsparciu finansowemu byliśmy w stanie podjąć wiele wartościowych działań. W ubiegłych latach w naszej bibliotece udało się zorganizować m.in. konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki oraz pokazy filmowe w ramach projektu "THe Kino". Ponadto zakupiliśmy ponad 100 nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, które w znaczący sposób wzbogaciły nasz księgozbiór.

 

PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze jest również sponsorem projektu "Małe kontynenty", za pośrednictwem którego uczniowie ze szkół na terenie naszej gminy mogą uczestniczyć w ciekawych spotkaniach z podróżnikami.

 

W tym roku natomiast zorganizowaliśmy dwa konkursy plastyczne z okazji "Tygodnia Bibliotek", w których PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze ufundował wspaniałe nagrody. Pierwszy konkurs pt. "Okładka mojej ulubionej książki" został skierowany do dzieci z terenu naszej gminy w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas uczniów klas "0"-III, natomiast uczniowie klas IV-VII brali odział w konkursie pt. "Okładka mojej książki podróżniczej". Prace były bardzo piękne, pomysłowe i ciekawe, wykonane różnymi technikami. Wybór najlepszych prac okazał się niezwykle trudnym zadaniem.

W poszczególnych kategoriach laureatami zostali:

"Okładka mojej ulubionej książki" (przedszkole i klasy "0"-III):

I miejsce - Michał M.

II miejsce - Emilia S.

III miejsce - Nadia P.

 

"Okładka mojej książki podróżniczej" (klasy IV-VII):

I miejsce - Oliwer K.

II miejsce - Dobrawa S.

III miejsce - Paweł G.

 

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Z prac zostanie utworzona w naszej bibliotece tymczasowa wystawa.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy PGNiG SA Oddziałowi w Zielonej Górze za wspomaganie nas w działaniach.

GALERIA