Dnia 13.05.2021 w ramach "Tygodnia Bibliotek" Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty zorganizowała kolejne spotkanie z podróżnikiem. Za pośrednictwem komunikatora Facebook o swojej wyprawie opowiedział nam Andrzej Budnik - alternatywny podróżnik, zapalony bloger i geek technologiczny. Nasz Gość podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z Pamiru - łańcucha górskiego na pograniczu Afganistanu i Tadżykistanu - który Pan Andrzej przebył rowerem, najpierw zimą, a następnie latem. Trasa zimowa była częścią jego czteroletniej wyprawy przez Azję i Australię. Dzięki licznym zdjęciom mogliśmy "przenieść się" w pamirskie góry i podziwiać je z własnych domów. Usłyszeliśmy również o tamtejszej ludności, ich gościnności i zwyczajach (m.in. weselnych) oraz o trudach, jakie niesie za sobą taka podróż. Nie raz trzeba było wykazać się odwagą, kreatywnością i wytrwałością, nie tracąc pogody ducha. Nasz Gość zapewniał jednak, że mimo trudnych warunków, warto było przemierzyć rowerem Pamir.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty