Dnia 08.04.2021 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty zorganizowała kolejne spotkanie w formie on-line z podróżnikiem. Tym razem wybraliśmy się do Tuszetii, regionu Gruzji, który jest najbardziej atrakcyjnym zakątkiem tej części świata. W podróż zabrała nas Pani Magdalena Konik, która od wielu lat mieszka w tamtych regionach i jest już przez mieszkańców traktowana jak miejscowa. Podróżniczka opowiadała nam o niezwykłych tradycjach, życiu codziennym, a także o trudnościach z jakimi na co dzień borykają się mieszkańcy tamtego regionu. Była to niesamowita podróż do miejsc, do których trudno byłoby nam się dostać na własną rękę,  a zwłaszcza w dzisiejszych trudnych i dziwnych czasach.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty