Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa przy współpracy z Kołem Łowieckim "Ryś" Wschowa zorganizowała konkurs plastyczny "Zwierzęta leśne w naturalnym środowisku". Został on zorganizowany w celu:

• rozbudzania zainteresowań przyrodniczych,
  • pobudzania wrażliwości artystycznej i aktywności twórczej dzieci,
  • rozbudzania świadomości poszanowania przyrody,
  • rozbudzania wrażliwości estetycznej,
  • doskonalenia umiejętności manualnych,
  • promowania kultury i tradycji łowieckich,
  • zwrócenia uwagi na zagadnienie ochrony przyrody ojczystej.

Zainteresowanie konkursem było duże, ponieważ wpłynęły aż 53 prace. Dzieci do wykonania ich wykorzystały różne materiały i techniki. Pomysłowości nie było końca. Tym bardziej cieszy nas kreatywność małych artystów. Jednak należało wybrać z tego zacnego grona laureatów. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

Kategoria wiekowa trzy-, cztero-, pięciolatki:

I miejsce Hanna Osińska - Samorządowe przedszkole im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej,

II miejsce Nadia Nalepińska - Samorządowe przedszkole im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej,

III miejsce Aniela Maćkowiak - Samorządowe przedszkole im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej.

Kategoria klas ?0?-I

I miejsce  Emilia Weleszczuk - SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej,

II miejsce  Emilia Skrzypińska - SP im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach,

III miejsce  Jan Bąk - SP im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach.

Kategoria klas II-III

I miejsce  Julia Ulok - SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej,

II miejsce Lena Sienicka - SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej,

III miejsce Jan Matusiak - SP im. Danuty Siedzikówny "Inki"w Starych Drzewcach.

Laureaci otrzymają nagrody książkowe, a każde dziecko biorące udział w konkursie drewnianą zakładkę do książki i czekoladę. (Zostaną one rozdane przez kadrę nauczycielską w poszczególnych placówkach oświatowych)

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!!!