Z wielką przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa zawarła umowę partnerską z PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze. W ramach tej współpracy otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach sformułowanego priorytetu:

"zakup do biblioteki nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, w tym lektur, które wzbogacą księgozbiór i uatrakcyjnią ofertę czytelniczą biblioteki".

W związku z powyższym księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o 102 pozycje książkowe. Wśród zakupionych nowości nasi czytelnicy znajdą m.in. serię  "Już czytam" przygotowaną przez polskich pisarzy takich, jak: Aniela Cholewińska-Szkolik, Magda Malicka czy Marcin Kozioł. Kolejną kolekcją książek jest przygotowany przez Barbarę Gawryluk zbiór opowiadań o bohaterskich czynach psów-ratowników ("Falco-pies lotniskowy", "Junior-opiekun osób starszych"). Dla miłośników koni zakupiliśmy całą serię Zanny Davidson "Zaczarowane kucyki". Wśród naszych propozycji znalazły się również przygody "Stasia Pętelki" Barbary Supeł czy "Toli" Anny Włodarkiewicz. Oczywiście to nie wszystko. Dla nieco starszych również mamy kilka propozycji, m.in. "Miłość pisana brajlem" Pascala Rutera, "Prawda czy wyzwanie" Non Pratt czy "To zdarza się tylko w filmach" Holly Bourne. Udało nam się również powiększyć nasz księgozbiór o kolejne lektury, (m.in. "Kapelusz za sto tysięcy" Adama Bahdaja,-"Czerwone krzesło" z serii "Magiczne Drzew" Andrzeja Maleszki, "Detektyw Pozytywka' Grzegorza Kasdepke i wiele, wiele innych), które w znaczący sposób wzbogaciły nasz księgozbiór.

Warto również zaznaczyć, że PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze już kolejny raz wspomaga naszą bibliotekę w działaniach. W ubiegłym roku dofinansowanie obejmowało projekt "THe Kino", w ramach którego udało nam się zorganizować seanse filmowe dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Szlichtyngowa - za co również jesteśmy bardzo wdzięczni.