Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa już po raz trzeci wystartowała z projektem ?Mała książka, wielki człowiek?. Bardzo cieszy nas fakt, że dzieci odwiedzają naszą bibliotekę ochoczo. Coraz większa liczba młodych czytelników, która brała udział we wcześniejszych edycjach, zdobywa miano prawdziwego czytelnika. Nie brakuje również chętnych aby rozpocząć swoją przygodę z biblioteką w tym roku, co nas niezmiernie cieszy. Warto przypomnieć, że projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma w prezencie Książkę dostosowaną do jego potrzeb, a także Kartę Małego Czytelnika, na którą zbierać będzie naklejki. Po zebraniu dziesięciu, czeka na niego miła niespodzianka.