Narodowe czytanie

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II przy współpracy z Biblioteką Publiczna Miasta i Gminy organizuje po raz kolejny akcję ?Narodowego Czytania?, obejmująca w tym roku zbiór zatytułowany "Nowele polskie". Para Prezydencka, która sprawuje honorowy patronat nad całą akcją, dokonała wyboru z ponad stu propozycji:

• Dobra pani - Elizy Orzeszkowej
  • Dym - Marii Konopnickiej
  • Katarynka - Bolesława Prusa
  • Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) - Brunona Schulza
  • Orka - Władysława Stanisława Reymonta
  • Rozdzióbią nas kruki, wrony... -  Stefana Żeromskiego
  • Sachem - Henryka Sienkiewicza
  • Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) - Henryka Rzewuskiego

Cała akcja została zainicjowana w 2012 roku z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza Ostatni zajazd na Litwie. W naszej gminie prowadzona jest od kilku lat przy ścisłej współpracy szkół podstawowych, nieistniejącego już gimnazjum oraz biblioteki publicznej. Serdecznie zapraszamy!!!